کانگونیو

کتاب قصه های شب برای مدیران

در دنیای مدیریت صاحب‌نظران مختلفی هستند و گاه نگاه آن‌ها کاملا با یکدیگر متناقض است. هنری مینتزبرگ متفکری دل‌نشین با ذهنی بی‌نظیر است که حرف‌ها و آرای او حاصل سال‌ها مشاهده و تعمق روی بهترین سازمان‌هاست.

مینتزبرگ متفکری است که نه تنها سازمان را می‌شناسد، انسان‌و‌جامعه را نیز می‌فهمد و دغدغه‌ی اصلی او زندگی بهتر برای جامعه است. دیدگاه‌های او فراتر از زمان خود است و در زمانه‌ای که سازمان‌های امروزی حواس ما را از کار انداخته، چشمه‌ی اشراق را در نهاد ما خشکانیده و رهایی از مسائل جاری زندگی اجتماعی را برای‌مان مشکل کرده است، اندیشه‌های او می‌تواند راهگشا باشد. او متفکری است که بسیاری از ساعت‌های عمرش را در دل طبیعت می‌گذراند، از این رو ذهنی دگراندیش و هم آوا با ارغنون طبیعت دارد. شاید این یکی از دلایلی باشد که خوانندگان آثار مینتزبرگ احساس می‌کنند سخنان او با طبیعت‌شان، یعنی طبیعت انسان، سازمان و جامعه سازگار‌تر است و نسیمی از آرامش برای آنان به همراه دارد.

این کتاب گزیده‌ای از جان کلام و دیدگاه‌های پخته میتنزبرگ است که در طی سالیان سال تحصیل کرده و با زبان تمثیل و استعاره، اما مختصر و مفید، در قالب نوشته‌های کوتاه جمع‌آوری کرده است. به تعبیر خود میتنزبرگ، این کتاب، شاید مهم‌ترین کتاب زندگی او در آستانه‌ی هشتاد سالگی‌اش باشد. او در این کتاب، با نوشته‌های کوتاه و استعاره‌های به‌یادماندنی، بسیاری از شنیده‌های مرسوم در دنیای مدیریت را زیرکانه نقد می‌کند و بسیاری از پیش‌فرض‌های شما را در هم می‌شکند. از ویژگی‌های این کتاب جامعیت آن است، موضوعات گسترده‌ای از «آموزش مدیریت» تا «سازمان‌دهی» را از زاویه‌ای متفاوت با آنچه در کتاب‌ها و نظریه‌های مدیریت رایج است، پوشش می‌دهد. داستان‌های این کتاب ساده نوشته شده، اما از خردی برآمده است که نتیجه‌ی مشاهدات عمیق این دانشمند خوش‌فکر درباره‌ی سازمان و جامعه است.

به بیان خود میتنزبرگ، نام «قصه‌های شب» از این رو برای این کتاب انتخاب شده است که شب‌هنگام، پیش از خواب، برای مدیران زمان خوبی برای تأمل و تفکر است، زمانی است که از دنیای پرآشوب مدیربودن رها شده‌اند و اندک فرصتی برای تعمق دارند تا فردا را متفاوت آغاز کنند. امیدوارم داستان‌های این کتاب و تعمق‌های کوتاه شبانه شما را به مدیری توانمند‌تر و اثربخش‌تر تبدیل کند.

قیمت۳۵٬۰۰۰ تومان

لطفا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر گزینه‌ها قیمت ممکن است تغییر کند.

قیمت۳۵٬۰۰۰ تومان
 • حجم

  ۱۶۷
  صفحه
 • قطع

  رقعی
  ۱۴×۲۱ سانتی‌متر
 • ناشر

  میلکان
 • مترجم

  محمدحسین نقوی، علی بابایی و حانیه محمدی
 • چاپ

  هفتم
  ۱۳۹۸
 • فصل اول - قصه‌های درباره‌ی مدیر بودن

 • فصل دوم - قصه‌هایی درباره‌ی سازماندهی

 • فصل سوم - قصه‌هایی درباره‌ی تحلیل

 • فصل چهارم - قصه‌هایی درباره‌ی آموزش و توسعه

 • فصل پنجم - قصه‌هایی درون بافتار

 • فصل ششم - قصه‌هایی درباره‌ی مسئولیت پذیری

 • فصل هفتم - قصه‌هایی برای فردا

 • ارسال از یک روز کاری بعد

  کتاب‌های چاپی روز بعد از سفارش شما صرفاً از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهند شد. با توجه به فاصله شما از شهر تهران، پست بسته شما را یک الی چهار روز بعد تحویل می‌دهد. در حال حاظر امکان ارسال کتاب با پیک وجود ندارد.

 • گارانتی بازگشت محصول تا ۷ روز

  هدف ما از ارایه این محصول انتقال ارزش به مشتریان‌مان است. در صورتی که بعد از خرید متوجه شدید که محصول برای شما ارزشمند نیست می‌توانید تا ۷ روز بعد از خرید، محصول را مرجوع کنید.

نویسنده کتاب

هنری مینتزبرگ

هنری مینتزبرگ (Henry Mintzberg) متولد ۱۹۳۹ در مونترال است. او یکی از دانشمندان پرآوازه در زمینه تجارت و مدیریت و در حال حاضر استاد مطالعات مدیریت در دانشگاه مک گیل در کبک است. هنری بیش از ۱۵۰ مقاله در زمینه مدیریت و بازرگانی استراتژیک نوشته ‌است و همچنین پانزده کتاب با نام وی منتشر شده ‌است. از منظر مینتزبرگ مدیران دارای ده نقش در جایگاه مدیریتی خود هستند که این نقش‌ها و الگوهای مورد انتظار، در سه گروه کلی قرار می‌گیرند. نقش‌های ارتباطی، اطلاعاتی و تصمیم‌گیری که هرکدام از این دسته‌بندی‌های کلی، شامل مواردی هستند که این نقش‌های کلی را با جزییات بیشتر بیان می‌کنند.