کانگونیو

کتاب شجاع باش دختر

تصور کنید در زندگی‌تان ترسی ندارید از اینکه به اندازه‌ی کافی خوب نباشید: برای‌تان مهم نیست زندگی‌تان در اینستاگرام چه شکلی به نظر می‌رسد، یا از اینکه غریبه‌ها چه فکری درباره‌ی شما می‌کنند احساس نگرانی نمی‌کنید. تصور کنید می‌توانید از احساس گناه رها شوید و خود را به خاطر اشتباهات کوچک سرزنش نکنید. چه می‌شد اگر در هر تصمیمی که باید می‌گرفتید مسیر جسورانه‌تری انتخاب می‌کردید؟

بسیاری از ما احساس می‌کنیم زیر فشار انتظارات خودمان خرد شده‌ایم. برای راضی نگه‌داشتن دايم همه، خود را از پا انداخته‌ایم. فکر و خیال این که نکند کسی را رنجانده باشیم خواب و خوراک را از ما گرفته است. از فرصت‌هایی که ما را از محدوده‌ی امن‌مان بیرون می‌کشند چشم‌پوشی می‌کنیم و به هر قیمتی از مقبول‌نبودن می‌پرهیزیم.

ریشما می‌گوید این رفتار و طرز فکر ما علتی دارد: وقتی دختر بودیم به ما یاد می‌دادند بازی‌های بی‌خطر را انتخاب کنیم. والدین و معلمان خیرخواه به خاطر سکوت و مؤدب‌بودن تحسین‌مان می‌کردند. آنها از ما می‌خواستند مراقب باشیم آسیبی نبینیم و ما را به سمت فعالیت‌هایی سوق می‌دادند که می‌توانستیم در آنها بدرخشیم. در نتیجه، حالا زنانی شده‌ایم که از شکست می‌ترسند.

اما وقتش رسیده که دیگر نگذاریم ترس‌های‌مان رویاهای ما را در خود غرق کنند، دنیای‌مان را محدود کنند و خوشبختی را از ما بگیرند. با انتخاب شجاع بودن به جای بی‌نقص بودن، می‌توانیم اعتماد‌به‌نفس خود را بیابیم و هر چیزی را که ناراضی‌مان می‌کند پشت‌سر بگذاریم و به دنبال چیزهایی باشیم که واقعا با شور‌وشوق می‌خواهیم. کمال‌گرایی ممکن است ما را در مسیری قرار دهد که احساس امنیت کنیم، اما شجاعت ما را به راهی می‌برد که واقعا خواهانش هستیم.

در شجاع‌باش دختر، ریشما بینش‌ها و روش‌های قدرتمندی را با ما در میان می‌گذارد که کمک می‌کند از نیاز به کمال رهایی یابیم و در تمام زندگی‌مان راه شجاعت را در پیش بگیریم. با شجاع بودن نه بی‌نقص بودن، می‌توانیم نویسنده‌ی برجسته‌ترین، جسورانه‌ترین و شادترین داستان برای زندگی خود باشیم.

قیمت۴۰٬۰۰۰ تومان

لطفا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر گزینه‌ها قیمت ممکن است تغییر کند.

قیمت۴۰٬۰۰۰ تومان
 • حجم

  ۱۶۶
  صفحه
 • قطع

  رقعی
  ۱۴×۲۱ سانتی‌متر
 • ناشر

  میلکان
 • مترجم

  شبنم اسماعیلی
 • چاپ

  سیزدهم
  ۱۳۹۹

سخنرانی محبوب ریشما سوجانی

سخنرانی ریشما در کنفرانس TED با عنوان «به دختران شجاعت را بیاموزید نه عالی بودن را»، بیش از چهار میلیون بازدید دارد و باعث ایجاد گفتمانی جهانی در مورد نحوه تربیت دختران شده است.

 • ارسال از یک روز کاری بعد

  کتاب‌های چاپی روز بعد از سفارش شما صرفاً از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهند شد. با توجه به فاصله شما از شهر تهران، پست بسته شما را یک الی چهار روز بعد تحویل می‌دهد. در حال حاظر امکان ارسال کتاب با پیک وجود ندارد.

 • گارانتی بازگشت محصول تا ۷ روز

  هدف ما از ارایه این محصول انتقال ارزش به مشتریان‌مان است. در صورتی که بعد از خرید متوجه شدید که محصول برای شما ارزشمند نیست می‌توانید تا ۷ روز بعد از خرید، محصول را مرجوع کنید.

نویسنده کتاب

ریشما سوجانی

ریشما سوجانی (Reshma Saujani) متولد سال ۱۹۷۵، یک حقوقدان و سیاستمدار آمریکایی است. او بنیانگذار و مدیرعامل Girls Who Code، یک سازمان غیرانتفاعی بین‌المللی، است که برای رفع شکاف جنسیتی در فناوری و تغییر تصور افراد از برنامه‌نویس‌های کامپیوتر تلاش می‌کند. او نویسنده کتاب‌های پرفروش بین المللی «شجاع باش دختر» و «دخترانی که کد می‌نویسند و دنیا را تغییر می‌دهند» است. سخنرانی ریشما در کنفرانس TED با عنوان «به دختران شجاعت را بیاموزید نه عالی بودن را»، بیش از چهار میلیون بازدید دارد و باعث ایجاد گفتمانی جهانی در مورد نحوه تربیت دختران شده است. در ضمن ریشما میزبان پادکست ممتاز «شجاع باش، نه عالی» است.

 • من عاشق این کتابم! این پیامی است به‌موقع برای زنان و دختران در هر سنی: کمال نه تنها غیرممکن است بلکه، بدتر از آن، مخرب است. نثر بسیار روان و صادقانه‌ی این کتاب باعث می‌شود احساس کنید کنار ریشما نشسته‌اید و از داستان‌های خود برای هم تعریف می‌کنید.

  آنجلا داک‌ورث