کانگونیو

تئوری انتخاب (مصور)

تئوری انتخاب رفتار افراد را با ده اصل بدیهی تبیین می‌کند: اصل اول، ما مالک هیچ کس نیستیم و نمی‌توانیم رفتارهای دیگران را کنترل کنیم. فقط می‌توانیم رفتارهای خود را کنترل کنیم. اصل دوم، فقط می‌توانیم به دیگران اطلاعات بدهیم. اصل سوم، زیربنای تمام مشکلات روانشناختی بلندمدت مشکلات رابطه‌ای است. اصل چهارم، مشکلات رابطه‌ای همواره بخشی از زندگی حال حاضر افراد استو نباید در گذشته به دنبال آن گشت. اصل پنجم، تاثیر آنچه در گذشته بر ما رفته است، بسیار مهم و انکار نشدنی است، اما همین امروز می‌توانیم با تلاش موثر و مسئولانه نیازها و خواسته‌های خود را برآورده کنیم و شرایط بهتری برای خودمان رقم بزنیم. اصل ششم، هر کس در ذهن خود تصویری ذهنی از دنیای آرمانی خود دارد که می‌توان آن را دنیای مطلوب او نامید. ارضای نیازها یعنی تحقق بخشی به تصاویر دنیای مطلوب. اصل هفتم، تنها چیزی که از ما صادر می‌شود و سر می‌زند رفتار است. اصل هشتم، هر رفتاری که از ما سر می‌زند یک رفتار کلی است، که چهار مولفه‌ی تفکیک ناپذیر دارد: عمل، فکر، احساس و حالت بدنی (فیزیولوژی). اصل نهم، رفتارها انتخاب می‌شوند اما از بین چهار مولفه‌ی عمل، فکر، احساس و حالت بدنی (فیزیولوژی) همواره روی عمل و فکر کنترل مستقیم داریم. اصل دهم، لازم است رفتارها را با افعال نامگذاری کنیم و در نامگذاری به بخشی از رفتار توجه کنیم.

قیمت۳۶٬۰۰۰ تومان

لطفا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر گزینه‌ها قیمت ممکن است تغییر کند.

 • حجم

  ۱۲۲
  صفحه
 • قطع

  رحلی
  ۲۹×۲۱ سانتی‌متر
 • ناشر

  انتشارات سایه سخن
 • تصویرگر

  سمیرا فطانت
 • چاپ

  دوم
  ۱۳۹۸
 • ارسال از یک روز کاری بعد

  کتاب‌های چاپی روز بعد از سفارش شما صرفاً از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهند شد. با توجه به فاصله شما از شهر تهران، پست بسته شما را یک الی چهار روز بعد تحویل می‌دهد. در حال حاضر امکان ارسال کتاب با پیک وجود ندارد.

نویسنده کتاب

علی صاحبی

دکتر علی صاحبی به سال ۱۳۴۳ در گرگان متولد شد. دورۀ کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در دانشگاه تهران گذراند. در سال ۱۳۷۵ در رشتۀ روان‌شناسی بالینی از دانشگاه نیوساوت‏ ولزِ سیدنی درجه دکتری گرفت و در ۱۳۷۷ به دریافت درجۀ فوق دکترا در اختلالات وسواس از کلینیک اختلالات اضطرابی دانشگاه سیدنی نایل آمد.