کانگونیو

کتاب جمع

در زندگی بعدی، تمام تجربههایت را از نو خواهی زیست، اما این بار با ترتیبی جدید، تمام لحظاتی که ویژگی مشترکی دارند، یکجا تجربه میشوند.

دو ماهِ متوالی در خیابا ِن روبهروی خانهات رانندگی میکنی. هفت ماهِ متوالی عشقبازی میکنی. سی سال بدون اینکه لحظهای چشمهایت را باز کنی، میخوابی. پنج ماه پش ِتهم در حالی که روی توالت نشستهای، مجله ورق میزنی. 

همهٔ درد زندگیات را یکجا تحمل میکنی؛ بیستوهفت ساعت درد جانفرسا. استخوانهایت میشکنند، تصادف میکنی، پوستت را میبُری، بچه به دنیا میآوری. وقتی که همهاش تمام شد، دیگر لازم نیست هیچ رنجی متحمل شوی.
باقیِ زندگیِ بدونِ رنجت لزوماً دل‌پذیر نیست. شش روزِ متوالی ناخن‌هایت را می‌گیری. پانزده ماه دنبال وسایل گم‌شده‌ات می‌گردی. هجده ماه در صف می‌ایستی. دو سالِ متوالی، با حوصله‌سررفتگی، به بیرون پنجرۀ اتوبوس نگاه می‌کنی و یا در ترمینال فرودگاه منتظر می‌نشینی. یک سال را به کتاب‌خواندن می‌گذرانی. چشم‌هایت درد می‌گیرند و بدنت به خارش می‌افتد، اما تا وقتی که نوبت به ماراتن دویست‌روزۀ دوش‌گرفتنت برسد، اجازه نداری دوش بگیری. دو هفته به این فکر می‌کنی که پس از مرگ، چه اتفاقی برایت می‌افتد. یک دقیقه حس می‌کنی که در حال سقوطی. هفتادوهفت ساعت گم‌گشتگی و آشفتگی را تجربه می‌کنی و یک ساعت حس فراموش‌کردن نام کسی را. سه هفته پشتِ‌هم متوجه می‌شوی که درمورد چیزی اشتباه می‌کرده‌ای. دو روزِ تمام دروغ می‌گویی. شش هفته منتظر سبزشدن چراغ‌راهنما می‌مانی. هفت ساعت استفراغ می‌کنی. چهارده دقیقه شادی خالص را تجربه می‌کنی. سه ماه لباس‌های کثیفت را می‌شویی. پانزده ساعت را به امضاکردن می‌گذرانی. دو روز بند کفش‌هایت را می‌بندی. شصت‌وهفت روز را با دل‌شکستگی به سر می‌بری. پنج هفته در حالی‌ که راهت را گم کرده‌ای، رانندگی می‌کنی. سه روز انعام گارسون را با خودت حساب می‌کنی. پنجاه‌ویک روز فکر می‌کنی که چه لباسی بپوشی. نُه روز تظاهر می‌کنی که می‌دانی موضوع بحث چیست. دو هفته پول می‌شماری. هجده روز به داخل یخچال زل می‌زنی. سی‌وچهار روز را به آرزوکردن می‌گذرانی. شش ماه تبلیغ تلویزیونی نگاه می‌کنی. چهار هفته می‌نشینی و به این فکر می‌کنی که احتمالاً می‌توانی با وقتت کارهای بهتری بکنی. سه سال را به قورت‌دادن غذا می‌گذرانی و پنج روز را به باز و بسته‌ کردن دکمه‌ها و زیپ‌هایت. چهار دقیقه به این فکر می‌کنی که اگر ترتیب رویدادهای زندگی‌ات را عوض می‌کردی، چطور می‌شد. در این بخش از زندگی بعدی، به ترتیبی مشابهِ تجربۀ زندگی‌ات بر روی زمین می‌اندیشی و این اندیشه وجودت را سرشار از شادی می‌کند: زندگی‌ای که در آن، تجربیات به بخش‌های خیلی کوچک تقسیم شده‌اند و لحظات به طول نمی‌انجامند؛ زندگی‌ای که در آن، لذت پریدن از اتفاقی به اتفاق دیگر را می‌چشی؛ همچون کودکی که روی ماسۀ داغ، از نقطه‌ای به نقطه‌ای دیگر می‌پرد.
   
   

شروع قیمت از۴۰٬۰۰۰ تومان

لطفا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر گزینه‌ها قیمت ممکن است تغییر کند.

۵۲٬۰۰۰
قیمت۱۱۲٬۰۰۰ تومان
 • حجم

  ۹۶
  صفحه
 • قطع

  رقعی
  ۱۴×۲۱ سانتی‌متر
 • ناشر

  پنگوئن آبی
 • مترجم

  آلما نصیری
 • چاپ

  اول
  ۱۴۰۰
 • ما مراقب چشم‌ها و دستان شما هستیم

  کاغذ استفاده شده در این کتاب از نوع سوئدی یا بالکی است که جزو مرغوبترین کاغذهای موجود در بازار است. رنگ این کاغذها سفید نیست و درنتیجه نور محیط با تابش بر روی آن کمتر منعکس میشود و چشمان شما حین مطالعه کمتر خسته میشوند. درضمن چون این کاغذها وزن بسیار کمتری نسبت به سایر کاغذها دارند، دست شما به هنگام مطالعه کمتر خسته میشود.

 • کاغذ تهیه شده از جنگل‌های مدیریت شده

  سازمان FSC سازمانی غیرانتفاعی و بین‌المللی است و رسالت آن مدیریتِ بامسئولیتِ جنگلهای جهان است. محصولاتی که با لوگوی این سازمان عرضه می‌شوند برای اطمینان خاطر مشتریان از تولید این محصوت از جنگل‌هایی است که به صورت درست مدیریت می‌شوند تا پاسخگوی نیازهای اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی نسل فعلی و آیندگان باشند.

 • ارسال از یک روز کاری بعد

  کتاب‌های چاپی روز بعد از سفارش شما صرفاً از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهند شد. با توجه به فاصله شما از شهر تهران، پست بسته شما را یک الی چهار روز بعد تحویل می‌دهد. در حال حاظر امکان ارسال کتاب با پیک وجود ندارد.

 • کتاب‌های الکترونیک بدون قفل یا DRM

  برخلاف خیلی از ناشرهای دیگر پینگونیو بر روی کتاب‌های الکترونیک خود قفل قرار نمی‌دهد چون معتقدیم که کسی که کتابی را تهیه می‌کند باید بتواند در هر دستگاهی مثل موبایل، کتاب‌خوان، لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی خود، آن را مطالعه کند و محدود به نرم‌افزار خاصی برای مطالعه آن نباشد.

نویسنده کتاب

دیوید ایگلمن

دیوید ایگلمن (متولد ۲۵ آوریل ۱۹۷۱) یک نویسنده و دانشمند آمریکایی رشته عصب‌شناسی است. او در دانشگاه استنفورد تدریس می‌کند و مدیر عامل شرکت NeoSensory، توسعه دهندهٔ دستگاه‌های جایگزینی حسی است. او همچنین هدایت مؤسسه غیرانتفاعی علم و قانون، که به دنبال هماهنگ‌کردن سیستم حقوقی با علوم مدرن اعصاب می‌باشد را عهده‌دار است. ایگلمن برای فعالیت‌هایش در زمینه نوروپلاستی، درک زمان، حس‌آمیزی و حقوق عصب‌شناختی شناخته شد. او همچنین نامزد دریافت کمک هزینه گوگنهایم و نویسندهٔ پر فروش‌ترین کتاب نیویورک تایمز است که به ۳۲ زبان دنیا ترجمه شده‌است. ایگلمن نویسنده و مجری مجموعه تلویزیونی بررسی مغز با دیوید ایگلمن، کاندیدای دریافت جایزه ایمی، است.