کانگونیو

کتاب اندیشه‌هایی در دیزاین

وقتی پـُل رند، در سال ۱۹۴۷ نوشتن این کتاب را آغاز کرد، سی و سه سال داشت و هنوز لوگوی شرکت‌های IBM، ای‌بی‌سی و وستینگ هاوس را دیزاین نکرده‌بود. اندیشه‌هایی در دیزاین، که یکی از متون خوبِ طراحی گرافیک است، اکنون برای اولین بار، بعد از دهه ۱۹۷۰ در دسترس شما است. پل رند که در اوج کار خود می‌نوشت، در حجمی کم، دیدگاه پیشگامانه‌ای را بیان کرد که تمام دیزاین‌ها باید یکپارچه فرم و عملکرد را با هم ادغام کنند. این کتاب با تغییراتی اندک نسبت به نسخهٔ اصلی آن در سال ۱۹۴۷، منتشر شده است و فقط مقدمه‌ای جدید، آموزنده و الهام بخش از طرف دیزاینر برجسته، مایکل بیروت به آن اضافه شده است. این نوشته کلاسیک به همان نسبت امروزی است که در زمان اولین انتشار آن بود و یک مورد ضروری برای کتابخانه هر دیزاینر است.

پل رند درتمامِ طول عمر، نسبت به توانایی‌های خود در نویسندگی تردید داشت. اما اشتیاق بی‌حد او به دیزاین، او را به نویسنده‌ای بسیار تأثیرگذار مبدل کرد. او در شغلش، آموخته‌بود که گاه، کم‌گویی میتواند اثربخش‌تر باشد. ازاین‌رو، کتاب اندیشه‌هایی در دیزاین به‌سادگیِ کتاب داستان کودکان نوشته شده‌است: جملات کوتاه و واضح، همراه با تصاویری زنده و روشن. این کتاب، در ظاهر، چیزی بیش‌از یک کتاب «چگونه دیزاین کنیم» همراه با مثال‌هایی از کارهای خود نویسنده نیست؛ اما درواقع، اندیشه‌هایی در دیزاین، یک بیانیه، فراخوان و تعریفی شفاف از ویژگی‌های دیزاینِ خوب است. پل رند خود، این کتاب را در آغازِ آن به بهترین نحو توصیف می‌کند «زیبا و مفید». از نظر او یک دیزاین گرافیکی، صرف‌نظر از دستاوردهایش، «اگر نامربوط باشد، دیزاین خوبی نیست»

شروع قیمت از۴۰٬۰۰۰ تومان

لطفا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر گزینه‌ها قیمت ممکن است تغییر کند.

۴۴٬۰۰۰
قیمت۹۶٬۰۰۰ تومان
 • حجم

  ۹۶
  صفحه
 • قطع

  رقعی
  ۱۴×۲۱ سانتی‌متر
 • ناشر

  پینگونیو
 • مترجم

  بهاره صفوی
 • چاپ

  اول
  ۱۳۹۹
 • کتاب‌های الکترونیک بدون قفل یا DRM

  برخلاف خیلی از ناشرهای دیگر پینگونیو بر روی کتاب‌های الکترونیک خود قفل قرار نمی‌دهد چون معتقدیم که کسی که کتابی را تهیه می‌کند باید بتواند در هر دستگاهی مثل موبایل، کتاب‌خوان، لپ‌تاپ یا کامپیوتر شخصی خود، آن را مطالعه کنه و محدود به نرم‌افزار خاصی برای مطالعه آن نباشد.

 • ما مراقب چشم‌ها و دستان شما هستیم

  کاغذ استفاده شده در این کتاب از نوع سوئدی یا بالکی است که جزو مرغوبترین کاغذهای موجود در بازار است. رنگ این کاغذها سفید نیست و درنتیجه نور محیط با تابش بر روی آن کمتر منعکس میشود و چشمان شما حین مطالعه کمتر خسته میشوند. درضمن چون این کاغذها وزن بسیار کمتری نسبت به سایر کاغذها دارند، دست شما به هنگام مطالعه کمتر خسته میشود.

 • کاغذ تهیه شده از جنگل‌های مدیریت شده

  سازمان FSC سازمانی غیرانتفاعی و بین‌المللی است و رسالت آن مدیریتِ بامسئولیتِ جنگلهای جهان است. محصولاتی که با لوگوی این سازمان عرضه می‌شوند برای اطمینان خاطر مشتریان از تولید این محصوت از جنگل‌هایی است که به صورت درست مدیریت می‌شوند تا پاسخگوی نیازهای اجتماعی، اقتصادی و محیط زیستی نسل فعلی و آیندگان باشند.

 • ارسال از یک روز کاری بعد

  کتاب‌های چاپی روز بعد از سفارش شما صرفاً از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهند شد. با توجه به فاصله شما از شهر تهران، پست بسته شما را یک الی چهار روز بعد تحویل می‌دهد. در حال حاظر امکان ارسال کتاب با پیک وجود ندارد.

 • گارانتی بازگشت محصول تا ۳۶۵ روز

  هدف ما از ارایه این محصول انتقال ارزش به مشتریان‌مان است. در صورتی که بعد از خرید متوجه شدید که محصول برای شما ارزشمند نیست می‌توانید تا ۳۶۵ روز بعد از خرید، محصول را مرجوع کنید.

نویسنده کتاب

پُـل رَنـد

وقتی پـل رند، در سال ۱۹۴۷ نوشتن این کتاب را آغاز کرد، سی و سه سال داشت. رند در بروکلین زاده شد و عمدتاً دیزاینری خودآموخته و سراپا شور و احساس بود.او جوان بود و هنوز لوگوی شرکت‌های IBM، ای‌بی‌سی و وستینگ هاوس را دیزاین نکرده‌بود. افتخارات بسیار او، ازجمله ورود به تالار افتخار مشاهیر هنری، ورود به هیئت علمیِ دانشکدهٔ هنر دانشگاه یِیل و کسب مدال انستیتوی هنرهای گرافیکیِ آمریکا نیز هنوز در راه بودند؛ افتخاراتی که باعث شدند رَند، به هنگام مرگش در سال ۱۹۹۶، به‌عنوان برترین دیزاینر ایالات متحده آمریکا شناخته‌شود. سن سی‌وسه‌سالگی برای نوشتن کتاب کمی زود به‌نظر می‌رسید، اما رند برای این کار آماده بود.