کانگونیو

کتاب اتاق ورونیکا

اتاق ورونیکا نمایشنامه ای است که توسط ایرا لوین (نویسنده ای است که بیشتر بخاطر کتاب بچه ی رزماری -که پولانسکی بر اساس آن فیلمی با همین نام ساخت- مشهور است) در سال 1973 نوشته شده است. این نمایشنامه خط باریک بین واقعیت و خیال، جنون و قتل را بررسی می کند.

جان و مارین مکی زن و شوهر مسن ایرلندی هستند که زوجی جوان به نام سوزان و لری به خانه ی سرایداری شان در حومه ی بوستون می آورند. سوزان و لری به تازگی با هم آشنا شده اند و مکی ها هم این زوج را در یک رستوران بخاطر شباهت سوزان به زنی مرده به نام ورونیکا دیده اند. مکی ها به سوزان می گویند خواهر بزرگ تر ورونیکا بخاطر مرگ او دچار عذاب شده و اوضاع روحی خرابی دارد. آنها سوزان را قانع می کنند تا مانند ورونیکا لباس بپوشد و با خواهرش حرف بزند شاید بتواند حال او را بهتر کند. سال 1973است اما خواهر ورونیکا فکر می کند 1935 است. زوج پیر سوزان را در اتاق ورونیکا تنها می‌گذارند تا با مشکل روبرو شود اما پس از مدتی با لباس ها و ظاهری کاملا متفاوت برمی گردند...

نمایشنامه اتاق ورونیکا آمیزه ای از ترس و هیجان است. لوین با موفقیت فضایی وهم انگیز و هولناک ایجاد کرده است. او چنان روایت پیچیده ای خلق کرده که مخاطب را گیج می کند و یافتن واقعیت را برایش دشوار می کند. پایان بندی غافل گیرانه اش هم بر جذابیت آن افزوده است. 

قیمت۱۴٬۰۰۰ تومان

لطفا گزینه‌های مورد نظر خود را انتخاب کنید. با تغییر گزینه‌ها قیمت ممکن است تغییر کند.

 • حجم

  117
  صفحه
 • قطع

  رقعی
  14×21 سانتی‌متر
 • ناشر

  نشر بیدگل
 • مترجم

  شهرام زرگر
 • چاپ

  پنجم
  1398
 • ارسال از یک روز کاری بعد

  کتاب‌های چاپی روز بعد از سفارش شما صرفاً از طریق پست به آدرس شما ارسال خواهند شد. با توجه به فاصله شما از شهر تهران، پست بسته شما را یک الی چهار روز بعد تحویل می‌دهد. در حال حاظر امکان ارسال کتاب با پیک وجود ندارد.

 • گارانتی بازگشت محصول تا ۷ روز

  هدف ما از ارایه این محصول انتقال ارزش به مشتریان‌مان است. در صورتی که بعد از خرید متوجه شدید که محصول برای شما ارزشمند نیست می‌توانید تا ۷ روز بعد از خرید، محصول را مرجوع کنید.

نویسنده کتاب

آیرا لوین

آیرا لوین در 27 اوت 1927 در نیویورک متولد شد. او در مدرسۀ هوراس مان تحصیل کرد. از سال 1946 تا 1948 به دانشگاه دریک رفت. سپس برای تحصیل فلسفه و زبان انگلیسی وارد دانشگاه نیویورک شد و در 1950 فارغ‌التحصیل شد. از 1953 تا 1955 به خدمت ارتش امریکا درآمد. لوین ساختن فیلم‌های آموزشی و نوشتن فیلم‌نامه و نمایشنامه برای رادیو و تلویزیون را پس از اتمام دانشگاه آغاز کرد. از آن پس به نوشتن رمان و فیلمنامه و نمایشنامه پرداخت. در 1954 با رمان بوسۀ پیش از مرگ برندۀ جایزۀ ادگار برای بهترین رمان اول شد. دومین بار هم این جایزه را برای نمایشنامۀ شکار مرگ گرفت که مشهورترین نمایشنامۀ او به‌شمار می‌رود. بچۀ رزمری و همسران استپفورد از رمان‌های دیگر لوین است. لوین در 12 نوامبر 2007 بر اثر حملۀ قلبی در منزلش در منهتن درگذشت.